Вчені змогли зробити матерію невидимою

Вчені з Массачусетського технологічного інституту (МТІ) вперше зробили газ напівпрозорим. Дослідники досягли цього, використовуючи ефект, передбачений понад 30 років тому.

Йдеться про принцип Паулі. Він говорить, що два або більше ідентичних ферміона (вид елементарних частинок) не можуть одночасно перебувати в тому самому квантовому стані в квантовій системі. Пояснюється, що якби ферміони знаходилися в тому самому квантовому стані, всі предмети провалювалися б крізь поверхні, та й загалом самі предмети не змогли б утворитися.

При цьому виявилося, що є спосіб наблизити ферміони за станом один до одного. Потрібно охолодити їх до температур, близьких до абсолютного нуля, і зблизити один з одним. У таких умовах ферміони не зможуть поглинати чи відбивати світло. Фотони починають вільно пролітати крізь атоми. Речовина стає прозорою.

Вчені змогли досягти цього експериментально. Вони охолодили хмару з атомів літію та зблизили частки. У результаті речовина стала на 38% прозорішою, ніж при кімнатній температурі.

Джерело

Category: Цікава фізика | Added by: F0b0s (21.11.2021)
Views: 135 | Rating: 0.0/0
Total comments: 0
Only registered users can add comments.
[ Sign Up | Log In ]