Субота, 24.06.2017, 12:32

Головна » 2013 » Лютий » 18 » Пам'ятка для батьків дітей молодшого шкільного віку
Пам'ятка для батьків дітей молодшого шкільного віку

Протягом 2012 року у місті Львові сталося 78 - дорожньо-транспортних пригод, внаслідок яких травмувалися діти. Зокрема

слід зазначити, що найчастіше (54%) діти травмувалися у віці від 6 до 14 років.

Поведінка окремо взятої людини у дорожньому процесі залежить від її теоретичних знань правил дорожнього руху, умінь та практичних навичок поводження на дорозі.

Саме тому, просимо батьків знайомити дітей з основними правила дорожнього руху не тільки в теорії, а і на практиці.

Однак, перед тим, як дозволити своїй дитині: бути самостійним пішоходом, просимо Вас врахувати наведені нижче вікові психофізіологічні особливості дітей:

* Дитина до 8 років ще погано розпізнає джерела звуків і чує тільки ті звуки, що їй цікаві. У той час як дорослі, оцінюючи ситуацію на дорозі, чують відкіля доноситься шум машини, що наближається. Дітям значно складніше визначити цей напрямок.

* Поле зору дитини набагато вужче, а сектор огляду дитини на 15-20% менше, ніж у дорослого, Тому, коди діти біжать, вони дивляться тільки вперед, у напрямок бігу, і машини ліворуч, і праворуч залишаються ними не поміченими.

Реакція дитини порівняно з-нами більш уповільнена. Часу на те, щоб відреагувати на небезпеку, малолітнім необхідно значно більше. У дорослого пішохода на те, щоб сприйняти обстановку, обміркувати її, прийняти рішення і діяти іде приблизно 0,8-1 сек. Дитині ж потрібно 3-4 сек.,а таке зволікання може виявитися небезпечним для життя.

Щоб відрізнити машину, що рухається, від тої що стоїть, семирічній дитині потрібно до 4 сек, а дорослому на це потрібно лише чверть секунди,

Слід звернути увагу на маленький зріст дитини, що «приховує» її від водія.

Державтоінспекція м. Львова
Переглядів: 354 | Додав: admin | Рейтинг: 5.0/1
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
«  Лютий 2013  »